Країна "аналоговнєт" зазнала невдачі у реалізації обіцяного імпортозаміщення.
Російські компанії все ще залежать від імпортного програмного забезпечення. Особливу увагу варто звернути на німецьку компанію Siemens, продукція якої використовується 80% підприємств країни-агресора. А яка ситуація з розробками власного програмного забезпечення?
Металургійні та хімічні компанії, а також підприємства паливно-енергетичного сектора Росії продовжують використовувати більше 98% іноземних програмних рішень для реалізації своїх проектів.
При цьому близько 80% з них використовують IT-рішення німецької Siemens, а 18%, що залишилися, - інші зарубіжні продукти.
Після виходу з Росії Siemens, французької Schneider Electric, японської Yokogawa та американських Honeywell та Emerson при Мінпромторгу РФ було створено робочу групу для імпортозаміщення іноземних рішень. Розробкою повинні були зайнятися "Сєвєрсталь", "Газпром нафта", "Транснафта", "Єврохім", "Росатом" та ін.
Відповідно до схваленого Міністерством промисловості і торгівлі плану, до завершення 2024 року підприємства мають розпочати тестування прототипів елементів для вітчизняних систем управління. Проте, результати опитування вказують на те, що лише 10% російських компаній вже визначили свою стратегію імпортозаміщення, в той час як близько 60% ще перебувають у пошуку.