Китай підвищує ймовірність своєї участі як посередника у конфлікті в Україні, - зазначає Фейгін.

Російський опозиційний діяч Марк Фейгін під час розмови з ведучим програми "Студія Захід" Антоном Борковським висловив думку, що Китай очікує, що Захід звернеться до нього з проханням про проведення миротворчої місії у конфлікті між Росією та Україною.

Таку точку зору він озвучив в ефірі каналу Еспресо.

Китай спостерігає за ситуацією в Північній Кореї, частково підтримуючи Москву, і чекає на реакцію Заходу - чи виявить він слабкість, чи зможе ефективно контролювати розвиток подій і запобігти загостренню. На даний момент цього не відбувається. Китай сподівається, що Вашингтон звернеться з ініціативами щодо врегулювання конфлікту, оскільки це може призвести до ескалації війни. Залучення Північної Кореї до військових дій в Східній Європі означатиме, що в конфлікті братимуть участь більше ніж дві країни, - зазначив Марк Фейгін.

За його словами, буквально днями держдумою РФ ратифікована угода щодо військової допомоги Пхеньяну, тобто підкладається законодавча база.

"Китай розраховує в ході таких можливих, потенційних звернень вирішити питання з Тайванем. Хоча там є ще багато інших питань - і економічних, і регіональних та інших, які Китай готовий вирішувати з Вашингтоном, і чекає цих пропозицій. Поза всякими сумнівами, Китай впливає на північнокорейське керівництво і може забезпечувати їхнє рішення у сфері безпеки або участь військ КНДР за межами географії Північної Кореї. Північнокорейська армія вся тренується у Китаї, який бере на себе відповідальність за її підготовку. Не кажучи вже про те, що 90% економіки КНДР залежить від Китаю", - підкреслив політик.

Він вважає, що ігнорувати позицію Пекіна для Пхеньяну абсолютно нереально.

"Але Пекін зацікавлений у тому, як буде розвиватися ситуація в один чи інший бік - або ж північнокорейська участь буде нікчемна, вони загинуть чи потраплять в полон, або цією участю Китай досягне того, що Захід спасує та буде шукати якоїсь миротворчої місії Китаю щодо конфлікту з Москвою. Річ у тім, що Вашингтон не хоче участі Китаю на рівних в урегулюванні війни в Україні, бо не вважає Китай рівним собі. США багато разів казали, що Китай - не більш ніж регіональна держава. У них для цього є свої підстави, але Пекін хоче цю ситуацію змінити. Тому Китай залучений та зацікавлений в ході цих подій", - прокоментував Фейгін.

Related posts