Капітуляція та перетворення на підконтрольну: якою стала мирна угода з Росією у березні 2022 року.

Журналісти представили проект мирної угоди з Російською Федерацією, розроблений у березні 2022 року.

На початку повномасштабного вторгнення Росія висунула Україні пропозицію щодо мирного договору, що в багатьох аспектах нагадувало вимоги, схожі на умови "капітуляції".

Журналісти "Радіо Свобода" отримали проект угоди та виявили, які справжні вимоги висувала Москва. Вони повідомляють, що документ їм надало українське джерело, яке обізнане з ходом переговорів; його автентичність була підтверджена також джерелом з російського боку.

На одинадцятий день після початку широкомасштабного вторгнення, під час третього етапу переговорів у Білорусі, Росія представила Україні документ з назвою "Угода щодо врегулювання ситуації в Україні та нейтралітету України", який був датований 7 березня 2022 року.

Переговори розпочалися 28 лютого 2022 року, коли російські війська окупували певні регіони на півдні, сході та півночі України, наблизившись до столиці країни, Києва.

Делегація з України, очолювана Давидом Арахамією, лідером фракції "Слуга народу" у Верховній Раді, вирушила до Білорусі, пройшовши через Польщу. На місці українські представники провели переговори з російськими делегатами, яких очолював помічник президента Росії Володимир Мединський.

Журналісти зазначають, що в цьому документі Росія запропонувала Україні тільки "режим припинення вогню" та "заходи для зупинки бойових дій". Про виведення російських військових з українських територій не йшлося: Росія лише обіцяла не збільшувати площу захоплених земель.

Російські війська та Росгвардія за документом мали залишитися в Україні аж до виконання Києвом "всіх зобов'язань". У виданні припускають, що російська армія у разі укладання такої угоди могла б стояти під Києвом роками.

Україні ж, у свою чергу, було запропоновано вивести всі свої військові підрозділи до визначених місць постійної дислокації, а іноземним союзникам - терміново зупинити будь-яку підтримку.

"Якщо б українська влада погодилася на ці умови, це б призвело до перетворення України на маріонеткову структуру з ілюзорним нейтральним статусом, з невеликою і неефективною армією, без підтримки з боку країн НАТО та без можливості відновити контроль над Кримом чи Донбасом. Виникла б необхідність визнати незалежність Донецької та Луганської областей, а також значних територій, які на той момент ще залишалися під контролем Києва", - зазначається в проєкті "Радіо Свободи" "Система".

Ерік Чіарамелла, старший науковий співробітник програми, що займається питаннями Росії та Євразії у Фонді Карнегі за міжнародний мир, висловлює думку, що Путін намагається не просто досягти нейтралітету, а й знищити незалежність України як держави.

"Документ був структурований так, ніби Україна була агресором, який був переможений на полі бою, що, звісно, не відображало реальності", - сказав Чіарамелла.

Раніше аналітик у сфері міжнародних відносин роз'яснив, чому Путін не готовий до перемовин про завершення конфлікту.

Related posts