Іран успішно вивів на орбіту новий науковий супутник під назвою Chamran-1.

Іран здійснив успішний запуск нового дослідницького супутника на орбіту, повідомляє DW, посилаючись на інформацію від державних медіа цієї країни.

Сполучені Штати разом зі своїми партнерами висловлюють занепокоєння: технології, що застосовуються для виводу супутників на орбіту, можуть бути адаптовані для розробки балістичних ракет, включаючи ті, що можуть нести ядерні боєголовки.

"Дослідницький супутник Chamran-1 був успішно запущений і виведений на орбіту носієм Ghaem-100", ‒ повідомило державне телебачення. Зазначимо, цю ракету, створену Корпусом вартових Ісламської революції, використали для запуску супутника цьогоріч у січні.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Тelegram!

Кадри, опубліковані іранськими ЗМІ, свідчать про те, що запуск відбувся зі стартового майданчика Guard поблизу міста Шахруд, приблизно за 350 кілометрів на схід від столиці Тегерана.

Як повідомляють державні ЗМІ, твердопаливна ракета вивела супутник вагою 60 кілограмів на орбіту висотою 550 кілометрів.

Ядерне озброєння Ірану

Раніше Сполучені Штати заявили, що запуск супутників Іраном суперечить резолюції Ради Безпеки ООН.

У звіті про глобальні загрози на цей рік американська розвідувальна спільнота зазначила, що створення Іраном ракет-носіїв для супутників відкриє нові перспективи для країни у сфері розгортання міжконтинентальних балістичних ракет.

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі не раз звертав увагу на те, що Іран наразі володіє достатньою кількістю збагаченого урану для створення "кількох" ядерних боєприпасів. Крім того, після зриву ядерної угоди з глобальними лідерами, Тегеран поновив процес збагачення урану на рівнях, які близькі до тих, що можуть використовуватися для виготовлення зброї.

Іран постійно заперечує наміри розробити ядерну зброю, стверджуючи, що його космічна програма та ядерні дослідження мають виключно мирний характер.

Related posts