Huawei підтримує українські підприємства під час відключень електроенергії.

9 вересня 2024 року пройшов воркшоп під назвою "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту", який був організований Європейською бізнес-асоціацією за підтримки компанії "Хуавей Україна".

Серед учасників події були фахівці провідних українських компаній-партнерів Huawei, таких як Ecotech Ukraine та Solar Invest Group, а також представники державних, фінансових та інших організацій. Вони детально обговорили важливі питання енергетичної безпеки, дослідили доступні альтернативні джерела енергопостачання, а також проаналізували плюси і мінуси сонячних електростанцій та систем накопичення енергії, їх економічну ефективність.

Виклики у сфері енергетики скеровують бізнеси на пошук рішень для забезпечення стабільної роботи. Безперебійність постачання електроенергії є вагомим аспектом життєздатності компанії, а установки зберігання енергії (УЗЕ) дають змогу досягти бажаної енергостійкості.

Під час першої панелі дискусій представники українських компаній, таких як Kyivstar, Metro, МХП та "Епіцентр", поділилися власним досвідом впровадження сонячних електростанцій і інноваційних технологій, зокрема накопичувачів енергії. Вони розглянули, як УЗЕ може забезпечити електроенергією в умовах вимкнень, досягти повної самодостатності у споживанні енергії та сприяти процесам декарбонізації. УЗЕ допомагає балансувати споживання та організовувати резервне живлення, а також закладає основу для створення інтelligentної електромережі.

Сьогодні головним викликом для енергетичних мереж є підтримка їх стабільності. Обладнання, таке як інвертори та УЗЕ від Huawei, сприяє забезпеченню безперебійної роботи та максимальної ефективності. Ми впроваджуємо цифрові технології разом із силовою електронікою, сприяючи розвитку чистої енергії та її цифровізації, що забезпечує краще зелене майбутнє та енергонезалежність для бізнесу і країни в цілому, – підкреслив Олександр Альохін, керівник підрозділу Digital Power "Хуавей Україна".

Наразі швидкість впровадження відновлювальної енергії зростає, що водночас сприяє сталому розвитку енергетичного сектора. Новітнє обладнання має спроможність допомогти подолати виклики та максимально ефективно організувати процес генерації, виробництва і розподілу електроенергії. Так, застосування сучасних інверторів та УЗЕ як джерел живлення є надважливим для енергетичної стабільності бізнесів.

Наприклад, інвертори компанії Huawei відрізняються високою потужністю та розумними технологіями, які сприяють оптимізації процесу виробництва електричної енергії та забезпечують активний захист від електричних дуг та коротких замикань.

Компанія здійснила еволюцію від інверторів потужністю 20 кВт до моделі SUN2000-150KTL-MG0, яка досягає 150 кВт. Цей інвертор дозволяє знизити витрати на складання системи та спростити управлінські процеси. Це найпотужніший пристрій у своїй категорії, який стане доступним на українському ринку вже наприкінці вересня.

З 2015 року компанія Huawei займає провідні позиції серед світових виробників сонячних інверторів. Її системи зберігання енергії сприяють підвищенню якості електрики та забезпечують компенсацію активної потужності, що підвищує надійність електропостачання під час відключень. Завдяки цим інтегрованим рішенням можливе підтримання високих стандартів безпеки та ефективних систем охолодження, що, в свою чергу, сприяє збільшенню енергоефективності підприємств.

"Компанії активно впроваджують сонячні електростанції, що дозволяє їм знижувати річні витрати на 30-40%. Окупність таких інвестицій складає всього 2-3 роки, а в поєднанні із системами зберігання енергії, ці станції забезпечують енергонезалежність та сприяють декарбонізації бізнесу", -- підкреслила Тетяна Духова, комерційна директорка Ecotech Ukraine.

На її думку, такі рішення особливо важливі для компаній, які експортують свою продукцію за кордон і мають значні рахунки за споживання енергії з мережі.

Відбувся конструктивний обмін думками з представниками державного сектору стосовно національних та міжнародних програм, що сприяють підтримці та фінансуванню впровадження технологій енергоефективності. Компанії активно вкладають кошти в проєкти, пов’язані з енергоефективністю, а уряд і фінансові організації всіляко заохочують ці ініціативи.

Отже, Державне агентство України з енергоефективності та енергозбереження реалізувало Національний план дій з енергоефективності, який має бути виконаний до 2030 року. Відповідно до цього плану, агентство покликане забезпечити впровадження заходів енергоефективності в промисловому секторі. Це дозволить знизити навантаження на енергетичну систему та кінцеве споживання, а також сприятиме зменшенню викидів вуглекислого газу.

Окрім цього, банки та міжнародні фонди зосереджують свою увагу на фінансуванні нових проєктів, а також на рефінансуванні вже існуючих, забезпечуючи при цьому дотримання всіх законодавчих норм. Підкреслено, що малі та середні підприємства, а також приватний сектор, відіграють важливу роль не лише у підтримці держави під час зимового періоду, а й у трансформації енергетичної системи України, спрямованій на її модернізацію та підвищення ефективності.

Related posts