Європейська комісія проводить аналіз українського енергетичного законодавства, повідомляє Міністерство енергетики | УНН

У Брюсселі відбулася прескринінгова зустріч, присвячена темі "Енергетика". У ході обговорення було розглянуто реалізацію рекомендацій Європейського Союзу, законодавчі ініціативи та наступні етапи оцінки відповідності українського законодавства стандартам ЄС.

В понеділок, 7 жовтня у Брюсселі Україна та Європейський Союз розпочали підготовку до двосторонньої зустрічі у межах переговорного розділу 15 "Енергетика". Про це заявили в міністерстві енергетики України, передає УНН.

Елементи

У першій прескринінговій зустрічі взяли участь делегати Європейської Комісії, представники Урядового офісу, який займається координацією європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства енергетики України, НКРЕКП, а також Міністерства розвитку громад і територій України.

На зустрічі було обговорено, як Україна реалізує рекомендації, надані в рамках Пакета розширення Європейського Союзу на 2023 рік, а також визначено наступні етапи для оцінки відповідності українських законодавчих норм європейським стандартам.

Єврокомісія розпочала офіційний скринінг українського законодавства щодо свободи руху капіталу 10 квітня 2024, 11:23 * 23996 переглядiв

Українська сторона також презентувала проекти законодавчих актів, які стосуються відновлювальної енергетики, інтеграційного пакета в електроенергетичному секторі, зміцнення автономії НКРЕКП, а також питань енергоефективності.

Заступник міністра енергетики Роман Андарак підкреслив, що Енергетична стратегія України до 2050 року передбачає глибоку інтеграцію з енергетичними ринками Європейського Союзу, а також належне функціонування внутрішніх енергетичних ринків.

Цей процес повинен здійснитися завдяки нашій подальшій правовій, технічній та економічній інтеграції. Я особливо підкреслюю значення усіх трьох аспектів, оскільки усвідомлюємо, що головним завданням є не лише впровадження законодавчих норм, а й реалізація цілей, які визначені в відповідних Директивах та Регламентах Європейського Союзу.

За підсумками зустрічі сторони погодили алгоритм подальших консультацій з аналізу українського законодавства.

Доповнення

Представники Європейської комісії підкреслили, що в рамках енергетичної політики ЄС та загального процесу розширення в пріоритеті залишаються такі напрямки:

Делегація зосередила свої зусилля на питанні інтеграції електроенергетичних ринків. Згідно з оцінками Європейської Комісії, економічний потенціал цієї інтеграції може становити до 34 мільярдів євро.

Згадаємо ще раз.

В січні цього року українська делегація у Брюсселі на чолі з віцепрем'єр-міністром Ольгою Стефанішиною взяла участь в установчій зустрічі щодо започаткування скринінгу законодавства.

Related posts