Європейському Союзу необхідно щорічно інвестувати 800 мільярдів євро для підтримання своєї конкурентоспроможності.

Колишній очільник Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драґі закликав Євросоюз додатково інвестувати до 800 млрд євро на рік, щоб скоротити відставання від США і Китаю.

Цю інформацію повідомляє агентство Bloomberg.

У своєму довгоочікуваному звіті про конкурентоспроможність Європейського Союзу Драгі підкреслив необхідність розвитку інноваційних технологій, створення стратегії для досягнення кліматичних цілей, а також зміцнення оборонних заходів та безпеки критично важливих ресурсів, охарактеризувавши ці завдання як "виклик екзистенційного характеру".

Драгі заявив, що Європі потрібно буде збільшити інвестиції приблизно на 5 відсоткових пунктів від ВВП блоку - рівень, якого не спостерігався понад 50 років - для того, щоб трансформувати свою економіку так, щоб вона могла залишатися конкурентоспроможною.

Він зауважив, що економічний розвиток Європейського Союзу "постійно відстає" від темпів зростання в США, що викликає сумніви щодо можливостей блоку швидко здійснити оцифрування та декарбонізацію своїх економічних процесів, щоб залишатися конкурентоспроможним як на сході, так і на заході.

"Вперше з часів холодної війни ми повинні по-справжньому побоюватися за наше самозбереження", - сказав Драгі журналістам у Брюсселі в понеділок. "І причина для об'єднаної відповіді ще ніколи не була такою переконливою, і я впевнений, що в нашій єдності ми знайдемо сили для реформ".

У звіті, підготовленому Драгі, підкреслюється, що економічний розвиток у країнах Європейського Союзу за останні 20 років демонструє стабільно нижчі темпи, ніж у Сполучених Штатах, що викликано гіршими показниками продуктивності праці.

Німеччина виявилася вразливим елементом, оскільки її промислова галузь все ще стикається з проблемами, пов'язаними з високими енергетичними витратами та зниженням конкурентоспроможності в порівнянні з Китаєм. Валовий внутрішній продукт цієї провідної економіки єврозони ледь досягає рівнів, які спостерігалися до початку пандемії.

Related posts