Експерт зазначає, що держава не створила сприятливих умов для залучення інвестицій у галузь зеленої енергетики.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на експерта з програми "Енергетика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Андріана Прокіпа.

"На жаль, по факту аукціон не відбувся - на нього ніхто не подався", - сказав Прокіп.

Він зазначив, що головною причиною цієї ситуації є те, що законодавчі норми не дозволяють компаніям, які вже функціонують у сфері відновлювальної енергетики та отримують зелені тарифи або ринкові премії, брати участь в аукціонах.

"Нагадаємо, що компаніям із досвідом у сфері вітчизняних відновлювальних джерел енергії заборонено брати участь в аукціонах," - зазначив експерт.

Він зазначив, що таке обмеження ніяк не сприяло тому, щоб в Україну прийшли нові західні компанії. Відповідно до умов розподілу квоти підтримки на 2024 рік, визначних урядом, оголошується будівництво 88 МВт вітрових потужностей, 11 МВт сонячних електростанцій (на лівому березі Дніпра) та 11 МВт інших (біомаса, біогаз, мала гідроенергетика).

"Сподіватися на залучення нового інвестора, який не знайомий з Україною, до такого невеликого проекту в умовах війни – це безрезультатно," – зазначив Прокіп.

На його думку, з таким методом навряд чи країна зможе реалізувати Національний план з відновлювальної енергетики до 2030 року, згідно з яким 27% від загального споживання енергії повинні забезпечуватися відновлювальними джерелами.

"Законодавець повинен переглянути підходи до проведення аукціонів. Бо тут або шашечки, або реальне будівництво розподіленої генерації", - підкреслив Прокіп.

Раніше експерти прогнозували, що багатомільярдні борги Гарпоку перед підприємствами зеленої енергетики значно зменшують інтерес інвесторів до участі в зелених аукціонах.

Борг державного підприємства "Гарантований покупець" перед виробниками електричної енергії становить приблизно 35,8 мільярда гривень.

Related posts