Чому всі навколишні здаються успішнішими за мене, або Що таке синдром упущених шансів - Hochu.ua

Розглядаємо це неприємне відчуття, коли здається, що інші досягають успіху більше, ніж ти.

Чи ловили ви себе коли-небудь на думці, що всім людям, яких ви зустрічаєте по життю, живеться набагато краще, ніж вам: їм все завжди дається легше, в них завжди більше можливостей для самореалізації та отримання бажаного, вони встигають більше за вас і справді живуть своє краще життя... Вітаємо! Це у вас заговорив синдром втрачених можливостей або FOMO (Fear of missing out).

Що таке FOMO, як він може проявлятися в нашому житті, які ризики пов’язані з цим синдромом і як з ним впоратися? Про це розповідає психологиня Валентина Московченко з Центру "Незламна" при "Фонді Маша".

Синдром упущених можливостей, або FOMO, — це постійне відчуття, що оточуючі досягають більшого успіху, ніж ви, наче вони реалізують свої можливості на повну, тоді як ваше життя видається менш яскравим. Під впливом таких думок людина намагається вхопитися за все можливе, побоюючись пропустити щось важливе, але в підсумку це призводить до виснаження, коли відсутнє бажання робити що-небудь.

Джерелом загострення синдрому втрачених можливостей можуть бути соціальні мережі. У цих платформах ми постійно стикаємося з вражаючими зображеннями та відео від багатьох знайомих, малознайомих чи навіть незнайомих людей, які демонструють найпривабливіші моменти свого життя.

За її словами, неможливість зараз змінити якусь частину нашого минулого і викликає синдром втрачених можливостей. У кожного є власні больові точки: хтось досі не вийшов заміж / не одружився, а їй чи йому "вже за 30!"; хтось не може дістати бажану посаду на роботі, бо не має освіти, про яку мріяв з дитинства, але свого часу був змушений обрати іншу спеціальність; хтось хотів би мати власне житло, але замість цього змушений жити на зйомній квартирі, бо колись, коли долар був по 8, так і не наважився оформити іпотеку...

Попри те, що повномасштабна війна змінила характер синдрому втрачених можливостей, на це вказує експерт. Багато українців змушені були залишити свої домівки, переїхавши до інших міст або за межі країни. Деякі втратили власне житло, а в інших залишилися родичі, які опинилися в окупації...

Будь-яка боротьба стартує з усвідомлення наявності проблеми. Як тільки ви визнаєте, що страждаєте від FOMO, важливо усвідомити і прийняти, що минуле змінити вже не вдасться. Лише після цього можна почати шукати нові значення і перспективи.

Ось на що радить звернути увагу психологиня, окрім цього:

Раніше ми ділилися порадами щодо того, як справлятися з непростими виборами. Якщо ви опинилися перед необхідністю обрати між двома чи кількома явно непривабливими варіантами, спробуйте застосувати "стратегію найгірших альтернатив" — і рішення знайде вас саме по собі!

Related posts