Чому Російська Федерація прагне завершити війну до 2026 року і яке відношення до цього мають переговори: основні моменти виступу Буданова.

Російські аналітики передбачають, що влітку 2025 року їх країна зіткнеться з безліччю труднощів. Чи не саме через це в Москві почали активно робити заяви про "мирні переговори"?

Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов повідомив, що російська влада має намір завершити військовий конфлікт з Україною до кінця 2025 або на початку 2026 року. Звичайно, агресор сподівається на успішний результат. Кремль визначив ці терміни через численні труднощі, які, за їх оцінками, можуть виникнути. Слід зазначити, що, можливо, саме тому в Росії активно обговорюють можливість "мирних переговорів".

Основні моменти виступу Буданова на щорічній конференції Ялтинської європейської стратегії та можливі переговори з Росією читайте на ТСН.ua.

Під час свого виступу у Києві 15 вересня Буданов, посилаючись на російські джерела, висловив думку, що Кремль прагне завершити війну проти України з власною перемогою до кінця 2025 або на початку 2026 року. За його словами, це пов'язано з тим, що влітку 2025 року Росія може зіткнутися з серйозними економічними труднощами, що вимагатиме мобілізації і може призвести до дестабілізації соціально-політичної ситуації в країні.

"За їхніми оцінками, приблизно з літа 2025 року негативні наслідки для економіки їхньої країни почнуть ставати помітними. Це, до речі, пов'язано з багатьма процесами, які вони намагаються активізувати в своїй державі, щоб максимально підготуватися до цього періоду у спосіб, який би їм сподобався. Вони прагнуть завершити його з перемогою, що, зрозуміло, не є прийнятним для нас. Проте, як їм діяти в цій ситуації, поки що залишається незрозумілим," - зазначив начальник військової розвідки.

Він також звернув увагу на втому росіян від війни:

"Втома від війни - вона є. Хто б там що не казав, але ми воюємо 10 років і майже 3 роки - повномасштабно. Ця війни торкнулася великого прошарку населення РФ".

Одночасно, як зазначив Буданов, російські військові відзначаються оптимізмом через пропагандистські твердження про те, що їм вдалося захопити 30% українських земель.

Керівник ГУР зазначив, що влітку 2025 року в Росії виникнуть серйозні труднощі з комплектуванням армії. На сьогоднішній день кількість охочих служити значно зменшується. У зв'язку з цим, в країні-агресорі вирішили підвищити одноразову виплату до 2 мільйонів рублів при укладенні військового контракту.

"Влітку 2025 року росіяни опиняться перед важким вибором: або оголосити мобілізацію, або знайти способи знизити інтенсивність бойових дій. Це може стати для них вирішальним моментом", - зазначив Буданов.

Він акцентував на важливості впливу, який чинять зусилля України щодо перенесення бойових дій на територію агресора, на соціально-психологічний стан населення Росії.

"Це змінило трішки світогляд (росіян - ред.). До того все російське населення жило в парадигмі, що, як би там не було, ми дуже потужна країна, ми найсильніші у світі... І ось із першими вибухами, скажімо так, у Москві та на території Російської Федерації, цей міф було зруйновано. Це і є головний здобуток цих усіх дальніх ударів - злам віри в те, що вони живуть в безпеці. Це не так", - пояснив Буданов.

Окрім того, із посиланням на російські документи, очільник ГУР сказав, що в разі відсутності перемоги Росії до кінця 2025 року, у світі залишаються лише дві наддержави - США і Китай, а місця для РФ там не буде.

"Вони це ясно усвідомлюють. Для них це ключовий період. Тому вони будуть робити все можливе, щоб у їхньому розумінні перемогти. Інакше вони вилітають з абсолютно всіх світових процесів. Усе, на що вони можуть розраховувати - це регіональне лідерство, а це їх не влаштовує", - розповів Буданов.

Не виключено, що через низку описаних Будановим фактів, у Росії останнім часом намагаються просувати питання початку переговорів про мир. Звісно ж, Москва прагне закінчення війни на своїх умовах, про що свідчать нещодавні заяви президента РФ Володимира Путіна. Під час виступу на Східному економічному форумі 5 вересня той заявив, що РФ начебто ніколи не відмовлялася від переговорів з Україною щодо війни.

"Чи готові ми з ними вести переговори? Ми ніколи не відмовлялися від цього. Але - не на основі якихось ефемерних вимог, а на основі тих документів, які були погоджені та фактично парафовані у Стамбулі (навесні 2022 року - ред.)", - сказав Путін.

Дійсно, політична еліта Росії час від часу висловлює суперечливі думки щодо ведення переговорів. Наприклад, 11 вересня секретар Ради безпеки РФ Сергій Шойгу повідомив, що наразі існує багато різноманітних пропозицій стосовно України, які базуються на Стамбульському проєкті 2022 року. Проте, за його словами, проведення переговорів неможливе, допоки Збройні сили України не залишать територію Курської області.

Президент України Володимир Зеленський, у свою чергу, виключає можливість ведення переговорів з Росією. 11 вересня він оголосив про розробку так званого "плану перемоги", який мають намір представити на другому Саміті миру, що відбудеться у листопаді. За словами Зеленського, основною метою цього плану є змусити Російську Федерацію піти на дипломатичні переговори для завершення війни.

Повернімося до виступу Буданова. Начальник військової розвідки також заявив, що постачання Північною Кореєю боєприпасів до РФ є критичним для України, однак вона поки що нічого не може з цим вдіяти.

"Як очільник розвідки, можу відверто стверджувати: те, що вони надають балістичні ракети, викликає у нас занепокоєння, проте обсяги не є значними. Що ж стосується боєприпасів, то це вже критична ситуація для нас", - зазначив керівник ГУР.

Він також повідомив, що росіяни значно просунулися у виробництві ракет "Іскандер", яке стало "масованим". Величезною проблемою для української армії є й ворожі керовані авіабомби.

"Обсяги їхнього виробництва значно зросли, не хочу нікого налякати, але можна сказати, що в кілька разів", - зазначив Буданов.

Начальник військової розвідки підкреслив стрімке підвищення значення українських безпілотників на передовій. Він висловив впевненість, що технології безпілотників продовжать еволюціонувати, так само як і системи радіоелектронної боротьби.

Відповідаючи на запитання модератора, Буданов підкреслив, що однією з ключових переваг українців є їхня віра в себе, рішучість захищати свою територію та креативні підходи до вирішення проблем, яких бракує російській стороні.

"Україна - це країна можливостей. Чим більше живу, тим більше це бачу: тут можливо все. Раз - з нуля зробили тисячі дронів. Хто міг про таке подумати два роки тому? Наша сильна сторона - в нестандартному підході і вірі в те, що ми можемо будь-що. Ми воюємо за свою землю, і тут варіантів у нас нема", ‒ сказав керівник ГУР.

Буданов підтвердив, що Росія не має шансів суттєво загострити ситуацію, поки триває війна з Україною.

"Я вже з 2014 року слухаю всі ці розмови про ескалацію. Що це взагалі означає, якщо ми ведемо класичну, загальновійськову війну? Всі можливі види зброї, які є на світі, вже застосовані. Якими ще способами можна загострити ситуацію?" - зазначив керівник військової розвідки.

У цьому зв'язку він відмовився вважати правдоподібним припущення, що Путін може значно посилити підтримку країн та організацій на Близькому Сході з метою загострення конфлікту в цьому регіоні.

"Чим же він допоможе, коли він сам просить допомоги в інших? Чим він глобально допоможе? Так, можна відправити підрозділ спецпризначення, немає проблем. Можна передати, наприклад, 50 ПЗРК. Але що далі? Усе воює тут, уся російська армія, усе, що виробляється, прямо з конвеєра йде на фронт. Усе, що вони закуповують - до речі, їм ніхто нічого безкоштовно не надає - усе йде на фронт. Чим вони допоможуть?" - навів аргументи начальник ГУР.

"У світовому масштабі вони безсилі щось змінити, поки триває конфлікт в Україні", - зазначив він.

Related posts