Який спосіб опалення житла є найекономнішим: газ, електрика чи тверде паливо?
Як найбільш економно обігріти своє житло
Як найкраще підготуватися до зимового періоду в Україні та знизити витрати на опалення.
Про це розповіли у новому випуску "".
За даними цього випуску можна зробити такі висновки:
На основі будинку з площею 100 квадратних метрів, вони виконали орієнтовний розрахунок витрат на опалення житла в осінньо-зимовий сезон, застосовуючи різні опалювальні системи.
-Газ - близько 20 000 грн
- Вартість електроенергії може сягати до 80 000 гривень за сезон
-Твердопаливний матеріал (дуб) - приблизно 30 000 грн.
Ці показники є усередненими, і вартість може варіюватися в залежності від регіону та конкретного місця розташування будинку. Витрати можна оптимізувати, знизивши температуру в приміщенні, забезпечивши самостійну доставку дров або встановивши двозонний лічильник електроенергії, що дозволить зменшити споживання електроенергії в нічний час удвічі за кіловат-годину.
За оцінками, протягом опалювального сезону домогосподарство використовуватиме близько 450 кВт додаткової електроенергії для забезпечення безперебійної роботи газової системи опалення. За поточної ціни на електроенергію 4,32 грн/кВт-год це становить близько 2 000 гривень. Таким чином, домогосподарство площею 100 квадратних метрів витрачатиме додатково щонайменше 18 000 гривень протягом опалювального сезону (16 000 гривень на газ та 2 000 гривень на електроенергію).
Отже, газове опалення залишається найбільш економічним варіантом. Проте важливо врахувати, як саме використовується котел, щоб перебої в електропостачанні не порушували роботу системи опалення.
Бажаємо вам нагадати, що оператори зв'язку повідомили про
Перші тарифні ставки оголошені