Боррель висловив думку, що Україна повинна займати активну позицію у геополітичних переговорах, а не залишатися лише на задньому плані.

Сучасні глобальні виклики вимагають від Європи та України спільності дій, адже їм слід займати активну позицію у світовій геополітичній арені, а не залишатися на задньому плані.

Таку інформацію озвучив Жозеп Боррель, голова євродипломатії, перед стартом неформальної зустрічі Європейської ради, як повідомляє "Укрінформ".

"Якщо ви не займаєте своє місце за столом, ви ризикуєте опинитися в списку пропозицій. Якщо вас немає на геополітичній арені, ви опиняєтеся у її задньому плані. Це стосується і України: країна повинна бути учасником переговорів, а не просто об'єктом обговорення. Тому ми зобов'язані продовжувати підтримувати її незалежність і суверенітет. Незалежно від обставин, наші зобов'язання перед Україною мають залишатися пріоритетними", - зазначив Боррель.

Дипломат наголосив на єдності європейської спільноти, яка дозволить піклуватися про незалежність, економічну безпеку та про відносини з Китаєм.

Зрозуміло, що якщо США мають особливі погляди на ключові глобальні ситуації — такі як події в Україні, ситуація на Близькому Сході чи відносини з Китаєм — Європейському Союзу необхідно чітко усвідомлювати свою роль. Ця роль полягає в тому, щоб утвердити себе як потужну світову силу, як незалежного актора, здатного до дій, а не покладатися на сторонні країни у питаннях безпеки. Адже, зрештою, ніхто інший не подбає про наше захист так, як ми самі.

Боррель також зазначив, що "єдиною формулою для виживання Європи є більша єдність".

"Будувати сильнішу Європу, суверенну Європу, яка може відповідати на виклики у світі без "аутсорсингу" в нашій безпеці від будь-кого іншого. Ми маємо забезпечити нашу власну безпеку, безумовно, покладаючись на НАТО, але розбудовуючи більше власних спроможностей", - додав глава євродипломатії.

Боррель також зазначив, що планує здійснити візит до України для обговорення з її керівництвом питань подальшої допомоги.

Говорячи про результати виборів у Сполучених Штатах, які можуть мати вплив на безпекову ситуацію в регіоні, дипломат підкреслив: "незалежно від того, що відбудеться в США, ми маємо свої інтереси та цінності".

"Безумовно, США - один з наших найбільш важливих партнерів. Це факт, історичний, культурний, економічний факт. Подобається це вам або ні, США є нашим найбільш важливим партнером - економічно, політично, культурно, лінгвістично, - історія встановила зв'язки між нами. Ми не хочемо цього змінювати. Ми хочемо продовжувати бути сильним партнером для США. Але якщо ми будемо фрагментовані та розділені - ми цього не зможемо зробити", - сказав Боррель.

В даний час керівники Європейського Союзу розглядають можливість надання підтримки Україні у випадку, якщо новообраний президент США Дональд Трамп відмовиться від цього. Це питання стало предметом обговорення на недавньому саміті в Будапешті. ЄС стурбований тим, що Трамп може спробувати покласти фінансові зобов'язання на плечі європейських країн. На сьогоднішній момент немає ознак того, що США планують кардинально змінити свою стратегію.

Related posts