Байден переживає через можливу перемогу України у війні, - Дзеркало тижня - Деталі | Експрес онлайн
Однією з причин, чому президент США Джо Байден не може надати Україні всю необхідну військову підтримку, є його побоювання щодо можливого розпаду Росії. Таку інформацію повідомляє "Дзеркало тижня", посилаючись на свої джерела.
"У межах президентських повноважень щодо передачі озброєнь Байден уже давно міг би надати Україні необхідну зброю, яка стратегічно покращила б ситуацію на полі бою, однак у Білому домі стабільно ігнорують цю можливість", - зазначає видання.
Згідно з інформацією від джерел, у Вашингтоні діють під впливом різних військово-технічних і політичних чинників. Водночас підкреслюється, що ймовірність ескалації конфлікту на території країн НАТО або загроза ядерного удару не є головними аспектами.
Наводяться такі причини:
політики і військові США побоюються, що надмірне передання Україні техніки і боєприпасів може виснажити запаси Пентагону, й США можуть виявитися неготовими до конфліктів в інших точках планети, наприклад, в Індо-Тихоокеанському регіоні або на Близькому Сході;
Політична культура Сполучених Штатів передбачає, що у період перед президентськими виборами не приймаються рішення, які могли б обмежити можливості майбутнього президента.
Вашингтон продовжує дотримуватися стратегії, затвердженої в 2022 році, що передбачає ведення війни виключно на території України.
Адміністрація Байдена виявляє побоювання щодо потенційного розпаду Росії внаслідок успіху України. Зокрема, у Вашингтоні прагнуть уникнути ситуації, коли Китай зможе відновити контроль над "історичними землями", які були анексовані Російською Федерацією у XX столітті.
В публікації зазначається, що Байден має уявлення про Росію, яке сформувалося ще в 1970-х роках, в період, коли СРСР виступав потужним супротивником, а Сполучені Штати намагалися уникати його провокацій.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден планує в п'ятницю, 13 вересня, провести розмову з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером щодо можливості надання Україні дозволу на використання далекобійної зброї для атак на Російську Федерацію. Цю інформацію озвучив держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної прес-конференції з британським міністром закордонних справ Девідом Леммі.
Згідно з висловлюванням Блінкена, Сполучені Штати та Велика Британія мають спільну позицію щодо важливості протистояння іранському впливу в регіоні Близького Сходу та в Україні. Вони також підкреслили, що нині є "вирішальний момент" для підтримки України у її боротьбі з Росією, а також у протидії загрозам з боку Ірану.
"Ми цілковито підтримуємо потребу в активній боротьбі проти злочинних дій Ірану як в самому регіоні, так і за його межами," — зазначив Ламмі.
Він також оголосив про спільний візит з Леммі до Києва цього тижня, повідомляє Reuters.
Слідкуйте за нашою сторінкою "Експрес" у Facebook!