Армія Російської Федерації не здатна безкінечно розширювати свої території, якщо втрати залишаються на такому високому рівні, - зазначає ISW.

Російські збройні сили стикаються з суттєвими втратами на передовій, що ставить під загрозу їх подальші військові дії. Ситуація серед ультранаціоналістичного середовища "воєнкорів" ускладнюється через "мʼясні атаки" та недолугості в стратегіях російського керівництва, повідомляє Українська правда, посилаючись на дані Інституту вивчення війни ISW.

Аналітики раніше повідомляли, що російські війська втратили щонайменше п'ять дивізій бронетехніки й танків лише в Покровському районі з жовтня 2023 року. Попри те, що російські сили, ймовірно, накопичили значну кількість техніки на пріоритетних ділянках фронту, скорочення запасів радянських танків і бронемашин, а також нинішні темпи виробництва бронетехніки, ймовірно, роблять такі втрати надмірними в довгостроковій перспективі.

31 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що російські збройні сили щодня втрачають більше 1200 військових, що в сумі становить приблизно 36 000 осіб на місяць.

ISW відзначила ознаки того, що російським військовим дедалі важче набрати достатню кількість солдатів для поповнення втрат на фронті. Володар Росії Володимир Путін під час свого виступу у Валдайському клубі 7 вересня визнав постійний дефіцит робочої сили та залежність від мігрантів для вирішення цієї проблеми. ISW також зазначає, що Росія примушує мігрантів вступати до армії.

"З великою ймовірністю Російська армія не зможе надовго витримувати щоденні втрати, що перевищують 1200 осіб, особливо враховуючи, що Путін старається уникнути нової примусової мобілізації резервістів. Проте навіть примусова мобілізація не вирішує ключову проблему, з якою стикається Путін — необхідність знайти достатню кількість людей для роботи на промислових підприємствах, одночасно поповнюючи ряди армії", - зазначено в повідомленні.

Деякі російські "воєнні кореспонденти" продовжують висловлювати занепокоєння щодо незвично великих втрат особового складу. Зростаюче невдоволення в середовищі ультранаціоналістичних "воєнкорів" може також вплинути на прийняття рішень Путіним у майбутньому.

Бувший російський інструктор з підрозділу "Штурм-З" та "воєнкор" 8 листопада висловив занепокоєння, що навчання штурмовиків триває щонайменше півроку. Однак, за його словами, російське командування сприймає цих бійців як "м'ясо", яке не потребує серйозної підготовки, а їх основне завдання полягає в "знищенні безпілотників і зборі осколків".

Блогер стверджував, що втрати російської піхоти є надто високими через тактику послідовних атак малими штурмовими групами, яку він назвав "дурною" та "неорганізованою". Він дійшов висновку, що російські успіхи "не є пропорційними до витрачених ресурсів - як людських, так і матеріальних".

ISW також інформує, що російська спільнота "воєнкорів" нещодавно висловила невдоволення з приводу випадків загибелі операторів безпілотників, яких командири відправляли на штурмові операції як вид покарання. Аналітики підкреслюють, що регулярне залучення російських військових до "м'ясних" атак не приносить суттєвих результатів на фронті, і це може викликати подальше обурення серед "воєнкорів", чия думка має значення для Кремля.

Російські війська зрештою отримають суттєві оперативні переваги, якщо українські війська не зупинять російські наступальні операції, проте російська армія не може нескінченно довго нести такі втрати, особливо заради таких обмежених перемог.

Related posts