Антарктичні хитруни: українські дослідники розкрили причини, чому пінгвіни викрадають камінці.
Субантарктичні пінгвіни на острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", часто займаються крадіжкою камінців, оскільки вони критично потрібні для створення гнізда. У зв'язку з обмеженістю цього ресурсу, птахи навіть влаштовують сутички між собою. Відео, що зафіксувало одного з таких злодіїв, було опубліковано Національним антарктичним науковим центром України.
У коментарі науковців йдеться, що крадіжка камінців - звична справа у субантарктичних пінгвінів, що мешкають на острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський". Через камінці між птахами часто трапляються сварки та навіть бійки.
Суть в тому, що дрібні камені є ключовим будівельним елементом для гніздування субантарктичних пінгвінів.
"Щорічно процес його добування ускладнюється, оскільки популяція пінгвінів на Галіндезі зростає, а запаси каміння залишаються незмінними. Тому, замість того щоб шукати "будівельний матеріал" в інших місцях, хитрі птахи починають красти його у своїх сусідів. Цей цікавий момент вдалося зафіксувати на відео учасниці 29-ї УАЕ Анні Соіній", - зазначили вчені.
На відео можна побачити, як один пінгвін успішно перекладав камінці з чужого гнізда до свого,
аж поки не з'явився його власник. Проте злодій не збирався зупинятися, поки не отримав від "господаря" цього рідкісного матеріалу серйозне попередження.
Дослідники акцентують увагу на реакції інших пінгвінів, які стали очевидцями "злочинного" інциденту. Вони просто спостерігали за ситуацією, оскільки їхні "проживання" не постраждали від дій крадія.
Українські полярники, що працюють на станції ім. Вернадського в Антарктиці, зафіксували незвичайне природне явище – сонячне гало.
Окрім того, українські дослідники в Антарктиці продемонстрували зображення "білих ночей", які спостерігаються в умовах пізньої весни та тривалого світлового дня.
Імператорський пінгвін відвідав українських полярників на науковій станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. Цього птаха не спостерігали на острові Галіндез з грудня 2020 року.