Алкоголь та спорт: чи можливо їх поєднати? - Здоровʼя 24

Схоже, що фізична активність і вживання алкоголю не можуть coexist, але численні наукові дослідження свідчать про інше. Виявляється, люди, які активно займаються спортом, часто вживають алкоголь у більших кількостях.

У 1998 році вчені помітили, що студенти, які активно займаються спортом, також споживають алкоголь у більших кількостях. Під час національного опитування в США у 2001 році, в якому брали участь 41 104 особи, з'ясували, що фізично активні люди п'ють частіше, ніж їхні менш активні однолітки, пише 24 Канал з посиланням на MedicalNewsToday.

Також на тему, який алкогольний напій має найбільший негативний вплив: результати дослідження виявляться для вас несподіваними.

Дослідження, яке відбулося у 2015 році, показало, що чим більше часу індивіди витрачають на заняття в спортзалі, тим більшою стає їхня потреба у вживанні алкогольних напоїв після тренування. У свою чергу, результати дослідження 2022 року підтвердили ці висновки: активні та здорові люди виявляють тенденцію до підвищеного споживання алкоголю.

Ця інформація демонструє взаємозв'язок між рівнем фізичної активності та споживанням алкоголю, проте не підтверджує причинно-наслідковий зв'язок між цими двома факторами.

Дослідження, проведені Європейським товариством кардіологів, показали, що помірне споживання вина - до 0,2 літрів для жінок і 0,3 літра для чоловіків не більше п'яти разів на тиждень - може захищати від серцево-судинних захворювань, але тільки для тих, хто займається спортом хоча б двічі на тиждень. У тих, хто споживає алкоголь, але не тренується, позитивних ефектів не спостерігається -- рівень холестерину у них залишається незмінним.

Дослідники також підкреслили, що елагова кислота, яка міститься у винограді, може гальмувати розвиток жирових клітин і їхню генерацію. Проте це не свідчить про те, що вживання келиха вина перед або після фізичних вправ сприятиме швидшій втраті ваги.

При аналізі якісних досліджень та міжнародних рекомендацій стає зрозуміло, що безпечна доза алкоголю не визначена. Навіть споживання одного келиха вина чи пива може мати негативні наслідки для здоров'я, що робить алкоголь небезпечним як для спортсменів, так і для тих, хто не залучений у фізичну активність.

Під час фізичних тренувань організм втрачає вологу, а сечогінний ефект алкоголю може підвищити ризик зневоднення. Крім того, алкоголь заважає нормальному метаболізму, спричиняючи збільшення вироблення інсуліну, що, в свою чергу, призводить до зниження рівня глюкози в крові. А адекватний рівень цукру є важливим для підтримки енергетичних запасів, тому вживання вина чи пива перед тренуванням може негативно позначитися на його результативності.

Окрім цього, вживання алкоголю негативно впливає на моторні здібності, координацію рухів та швидкість реакції, що збільшує ймовірність отримання травм.

В ідеалі краще зовсім уникати алкоголю. Якщо ж це неможливо, потрібно дотримуватися деяких рекомендацій. Наприклад, не варто відвідувати тренування на наступний день після вечора в барі: важливо дати організму час на відновлення. Після марафону можна втамувати спрагу безалкогольним пивом, але не забувайте про воду, щоб уникнути зневоднення.

Related posts