64 працівники МСЕК стали об'єктом підозр, скасовано більше 4 тисяч висновків щодо інвалідності, - повідомив Малюк - Українська газета Час.

Служба безпеки України проводить розслідування щодо можливого незаконного оформлення інвалідності у 2,4 тисячі осіб.

За матеріалами Служби безпеки підозру вже отримали 64 посадовця медико-соціальних експертних комісій, а також скасовано понад 4106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів.

Цю інформацію озвучив голова Служби безпеки України Василь Малюк після завершення засідання Ради національної безпеки та оборони.

Він повідомив, що 64 співробітники МСЕК отримали підозри у скоєнні правопорушень, а ще 9 осіб вже були засуджені.

"Служба безпеки системно протидіє загрозам державній безпеці, зокрема тим, які шкодять обороноздатності країни. В тому числі - активно відпрацьовує факти зловживань у системі МСЕК, які вкрай негативно впливають на мобілізаційні процеси. Вже маємо результати і будемо надалі максимально жорстко протидіяти подібним ганебним явищам", - наголосив Малюк.

Крім того, СБУ викрила і припинила діяльність 8 організованих злочинних угруповань, до яких входили представники МСЕК у різних регіонах:

У Харківській області нейтралізовано організовану злочинну групу із 13 членів обласного МСЕК. Під час обшуків у них вилучено понад 650 тисяч доларів. Посадовці продавали ухилянтам підроблені меддовідки для зняття з військового обліку за станом здоров'я.

У Рівненській області було виявлено ще 29 осіб, які працювали в місцевих медико-соціальних експертних комісіях та лікарсько-консультативних комісіях, і які сприяли ухиленню військовозобов'язаних від мобілізації. За певну винагороду ці особи створювали фальшиві медичні довідки, що підтверджували наявність хвороб, з метою отримання групи інвалідності. В результаті їхніх дій посадовці заробили понад 350 тисяч доларів.

У Миколаєві було розкрито справу щодо керівниці обласної медико-соціальної експертної комісії, у якої знайдено понад 450 тисяч доларів, значну колекцію золотих прикрас та три незадекларовані квартири в Одесі. Щоб замаскувати своє багатство, посадовиця "переписала" більшість активів на свого сина - студента медичного університету, який є громадянином Росії.

На Закарпатті викрито голову обласної МСЕК і трьох його спільників, які за різні суми хабарів оформлювали ухилянтам інвалідність для зняття з військового обліку. Перевіряється причетність голови обласної МСЕК до функціонування злочинної схеми.

Також Служба безпеки України проводить перевірку щодо можливих випадків неправомірного отримання статусу інваліда певними державними службовцями. Наразі ці розслідування стосуються близько 2,4 тисячі осіб.

Малюк відзначив, що Служба безпеки України співпрацює з Міністерством охорони здоров'я, а також з Національною поліцією та Державним бюро розслідувань.

Related posts